Kaip persodinti alijošių
Jei labiau mėgstate žiūrėti vaizdo įrašą, tuomet jį rasite po straipsniu, apačioje.
Alijošiai yra skirtingų rūšių
Pirmiausiai pradėsiu nuo to, kad turiu dviejų rūšių alijošius. Ne visi atskiria, tiesiog galvodami, kad tai vienas ir tas pats augalas.
Vienas mano turimas yra Tikrasis alavijas (Aloe Vera), o kitas Medicininis alijošius.

Tikrasis alijošius auga viename krūme, leidžia stambius, storus, sultingus lapelius ir spygliai auga tik lapo šoninėse kraštinėse. Medicininis alijošius bujoja leisdamas vaikus – kitus mažus krūmelius, bet ne naujas šakeles, yra daug žemesnis ir lapeliai yra žymiai smulkesni, tačiau tuo pačiu jų ir daugiau viename krūmelyje, taipogi mažiau sultingi.

Persodinau abu alijošius, medicininį teko išskirstyti į atskirus krūmelius
Ruduo ne pats geriausias laikas augalams persodinti, ypatingai sukulentams ir kaktusiniams, tačiau augalai per vasarą tiek išvešėjo, kad vazonai tapo stipriai per ankšti, todėl nusprendėme persodinti. Sukulentiniams ir kaktusiniams augalams reikia platesnių, tačiau plokščių vazonų, kadangi jų šaknys auga ne per giliai, tačiau augalai plečiasi į plotį. Persodinimui geriausiai naudoti kaktusams skirtą kompostinę žemę maišytą su smėliu, taip sudaromos natūralesnės sąlygos, labiau panašios į vietovės, kur jie auga originaliai. Sukulentiniai augalai mėgsta sausesnį orą, tačiau iš savo patirties galiu pasakyti, jog jų visiškai nelaistant pradės vysti. Tokiems augalams geriausiai palaikyti vidutinį drėgnumą. Geriau laistyti rečiau, bet gausiau vienu kartu.

Su paprastuoju alaviju (aloe vera) problemų persodinant nebuvo. Tiesiog paprastai ištraukėme iš vazono ir įsodinome į naują vietą. Kiek sudėtingiau buvo su medicininiu alijošiumi. Kadangi per metus laiko iš vieno motininio krūmo prisidaugino apie 8 skirtingus krūmelius, juos teko išskirti. Augalų šaknys buvo persipynę tarpusavyje, tokiu atveju galima iš šaknų iškratyti žemes, kad būtų lengviau jas išpainioti. Su tokiais augalais galima elgtis ir grubiau, visiškai nieko tokio, jei ir smulkesnės šaknelės nutruks, tai vešlūs augalai ir prigis labai greitai. Persodinant kaktusinius augalus labai svarbus vienas momentas – svarbiausia jų nepasodinti per giliai, nes labai greitai pradės pūti nuo drėgnos žemės. Šiuo atveju geriausiai pasodinti apiberiant tiktai šaknis iki augalo kotelio pradžios, o jei augalas virsta, tuomet reiktų jį į ką nors paremti, kol prigis ir įsitvirtins šaknimis į žemę.
Po persodinimo jau praėjo apie tris savaites. Kai kurie krūmeliai jau prigijo, kiti, ypač mažesni, vis dar atrodo netvirtai ir virsta pašalinus atramą. Vienas didesnis krūmas buvo užkastas kiek giliau, todėl pastebėjau, kad apatiniai lapeliai prie pat žemės paviršiaus nudžiūvę, o kiti papuvę. Juos nuskainiojau. Kai visi augalai prigis ir sutvirtės juos planuojame padovanoti 🙂 kada tai bus, galėsite sužinoti sekdami mūsų Instagram!