Kaip greitai susidaiginau pupeles

Niekada negalvojau, kad pupeles sudaiginti taip paprasta, reikia tik truputėlio priežiūros. Aprašysiu būdą, kurį panaudojau pats, nes internete išsamesnių instrukcijų neradau:

Sudygę pupelės

Nusipirkau paprastų maistinių didžiųjų pupelių. Paėmiau plastikinį indelį, kuris dažniausiai naudojamas sveriamam maistui ar uogų šaldymui. Į jį pripyliau vandens tiek, kad gerai apsemtų pupeles ir net daugiau, bei palikau per naktį mirkti (maždaug 7-9 valandas). Pradūriau viršutinį dangtelį, padariau keletą skylių, kad galėtų kvėpuoti ir nepradėtų rūgti.

Ryte jau radau išbrinkusias ir nupyliau vandenį, bei uždengiau tą patį indelį. Palikau tiesiog drėgnas pupeles, be vandens indelyje. Nupylęs vandenį dar apiploviau švariu ir uždengęs palikau visai dienai. Vakare pakartojau apiplovimą, kitą rytą taip pat, ir kitos dienos vakare taip pat. Taip plaudamas (du kart per dieną) išdaiginau per vieną dieną ir dvi naktis, maždaug 36 valandas. Išdygusias išsodinsiu į atskirus vazonėlius į kompostinę žemę, kurią galima įsigyti, bet kurioje parduotuvėje sodo skyriuje.

Kituose straipsniuose aprašysiu, kaip sekasi namie auginti pupeles, tai puikus augalas mūsų klimatui, nes jis nėra lepus ir gražiai žydi.

Papildymas

Pupeles prieš pasodinant į žemę namuose, būtina sudaiginti aukščiau aprašytu būdu, nes jei pasėsite sėklas tiesiogiai į žemę jos tiesiog supus, kas atsitiko ir mums. Kai sodinate sudaigintas sėklas, reikia sodinti išleista šaknele žemyn, per giliai neužkasant, tačiau ir nepaliekant atviros sėklos, nes tai pupos šaknys, daigelis atsiranda vėliau. Pupos mėgsta gana drėgną žemę, tačiau liedami nepersistenkite, žemė turėtų būti drėgna, tačiau ne šlapia.

Pasidalinkite savo mintimis

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!