Kokias priemones naudojau sėkloms daiginti

Šįkart nusprendžiau pasidalinti kokias nebrangias, kokybiškas ir efektyvias priemones naudoju sėklų daiginimui. Tai jokiu būdu ne reklama! Tiesiog vieną kartą įsigijau, išbandžiau ir patiko būtent šių gamintojų priemonės.

Jei tingite skaityti visą straipsnį, apačioje prisegiau video nuorodą, kuriame viską ir aptariu 🙂

Vazonėliai

16 cm skersmens vazonėliai

Vazonėliai daigams daiginti, apie 16 cm skersmens optimaliausias variantas – vieneto kaina apie 0,06€.  Juos ar panašius rasite, bet kurioje ūkinių prekių parduotuvėje sodo skyriuje.Pasirinkau būtent tokio dydžio vazonėlius, todėl kad sudygę daigeliai galėtų kurį laiką paūgėti, nes vos išdygę augaliukai gali neatlaikyti persodinimo į didesnį indą ir numirti, o mažame indelyje ilgiau užlaikyti daigeliai gali neturėti vietos įleisti šaknims ir įsitvirtinti žemėje. Be to šie vazonėliai su minkštomis sienelėmis, tad persodinant lengvai išimsite augalą nepažeisdami šaknų, o esant poreikiui galite ir lengvai jį sukarpyti tiesiog žirklėmis.

Akmenėliai drenažui

Akmenėliai drenažui

Prieš sėjant ar persodinant augalus į vazono apačią visada įberiame akmenėlių, pagamintų iš molio ar kitos panašios medžiagos, kurie gali būti įvairaus dydžio. Aš pasirinkau Juknevičiaus akmenėlius, kurie yra apie 7 mm skersmens, todėl sukritę puikiai uždengia vazono dugne esančias skylutes, tačiau jų neublokuoja, leidžia lengvai nutekėti pertekliniam vandeniui, bet tuo pačiu ir sulaiko taip reikalingą drėgmę. 1 pakuotė tokių akmenėlių kainuoja 1,10€, o jų tikrai užteks ilgam, nes vieno vazonėlio dugną padengiate tik 1-2 cm sluoksniu.

Žemė

Kompostinė žemė

Sėklų sėjimui DEPO prekybos centre pirkau kompostinę žemę pavadinimu „Senelio kompostas“.  Dar kartą priminsiu: tai NE REKLAMA. Rinkausi būtent šią žemę, nes ji puri, maistinga ir gerai išlaiko drėgmę, be to nepelyja uždengta polietileniniu maišeliu šilumoje. Teko išbandyti ir kitų gamintojų kompostų, tačiau nuvylė, nes kartais būna sulipę į vieną didelį gabalą ir prieš sėjimą tenka purenti, o laistant labai sunkiai prateka vanduo ir nelieka oro tarpelių šaknims kvėpuoti. 5 litrų tokios žemės pakuotės užtenka maždaug 6-7 vazonėliams užpildyti, o jos kaina 0,69€. Nerekomenduoju pirkti žemės, kurios sudėtyje yra daug durpių, nes tokia žemė greitai išsausėja ir nesulaiko drėgmės.

Perlitas

Perlitas

Teko išbandyti ir dar prieš tai man negirdėtą priemonę – perlitą. Etikėtėje rašoma, kad sudėtyje yra 100% perlito. Tai minkštos, mažos ir labai lengvos granulės, kurios maišosi su žeme, perteklinei drėgmei sugerti arba kai neužtenka drėgmės žemei drėkinti. Į vazonėlį žemės sumaišiau nedidelę saują granulių. Jos iš ties padeda, ypač kai gausiai palaistau augalus prieš išvykdamas ilgesniam laikui, tada nereikia baimintis, kad augalas nuvys nepalaistytas, ypač šiltu oru. 1 pakelyje yra 1 litras granulių, o pakelio kaina 0,69€.

Kaip matote, augalus auginti tikrai yra nebrangu, tiesiog šis užsiėmimas reikalauja tam tikrų žinių bei laisvo laiko.

 

 

 

Ta pati informacija vaizdo įraše ????

Pasidalinkite savo mintimis

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!