Atgaivinau neprižiūrėtus medžius. Sužinokite kaip?

  Jei labiau mėgstate žiūrėti vaizdo įrašą, tuomet jį rasite po straipsniu, apačioje.

Keletą metų, pas tėvus daugiabučio laiptinėje stovėjo porą apleistų retkarčiais palaistomų, didelių egzotinių medžių (rušių dar lig šiol neišsiaiškinau, kai žinosiu kokie tai augalai, būtinai papildysiu), kurie parduotuvėje kainuotų iki keleto šimtų eurų.

Lapais apdėjau žemės paviršių

Vieną dieną nutariau juos parsigabenti pas save ir atgaivinti, kad pradėtų vėl vešėti, nes buvo daug nudžiūvusių lapų ir šakų, o be to sveiki lapai buvo sausi ir dulkėti. Mano bandymas pavyko, augalai pradėjo sėkmingai atsigauti, todėl nusprendžiau pasidalinti su visais ką dariau 🙂

Džiūstančius lapus reikia nuskinti

Kaip sutvarkyti patį augalą?

Kadangi tai buvo vasaros laikas, vos parsivežęs juos išnešiau į balkoną, kad gautų kuo daugiau taip ypatingai reikalingos natūralios saulės šviesos šiltų kraštų augalams, nes tai vienas iš gyvybinių komponentų augalų išgyvenimui.

Per visą medžio kamieną su nedidelėmis sodo žirklėmis apkarpiau sausas šakas, kurios jau buvo be lapų. Taip pat nuskainiojau visus nugeltusius ar nudžiūvusius lapus, tą patį rekomenduoju daryti ne tik su medžiais, bet ir kitais augalais. Tai padaryti yra labai svarbu, nes mirštančios šakos ir lapai atima iš augalo itin daug energijos, kadangi vis dar bando apsirūpinti maistinėmis medžiagomis, kad išliktų toliau gyvi, taip atimdami reikalingą maistą iš sveikų augalo dalių. Labai smulkias šakeles ir dalį lapų palikau ant žemės paviršiaus vazone, nutariau išbandyti ar kompostuosis.

Iš nugenėtų nudžiūvusių šakų formuojasi naujos su jaunais lapais

Praėjus nepilnai savaitei, iš nukarpytų šakų, medžiai pradėjo leisti naujas šviežias šakeles, o esančios gyvos plonos šakelės sustangrėjo ir pradėjo stiebtis į viršų. Taipogi atsirado daug naujų žaliuojančių lapelių.

Senų dulkėtų lapų nevaliau, kartkartėmis apipurškiant vandeniu dulkės savaime nusiplovė nuo lapų. Per vasarą medžių būklė stipriai pagerėjo.

Kadangi medžiai apie 1,5 m ūgio virš vazono ir pasodinti dideliuose vazonuose, tad šiemet dar nesiryžau persodinti, nes bute nepraktiška dėl vietos trūkumo. Planuoju persodinimą pavasarį. Persodinimas irgi būtinas, kad išsipurentų suspausta žemė, ir taip šaknys gautų oro, atsinaujintų maisto medžiagos, papildant šviežia žeme, bei persodinti į didesnį vazoną, kad augalas turėtų daugiau erdvės šaknims ir galėtų toliau augti.

Atėjus rudeniui pradėjau medžius po truputį tręšti. Savo augalų auginimo priemonių kolekcijoje turėjau kaktusams skirtų lietuviškų trąšų (sudėtis panaši į lapinių augalų), tai jas ir panaudojau lengvam tręšimui. Vos 5 ml trąšų sumaišiau 1 litre porą dienų nusistovėjusio vandens ir padalinau vienu palaistymu abiems medžiams. Šiuos medžius laistau, kaip ir kitus augalus, nesilaikydamas jokių specialių taisyklių – prieš laistydamas visada pačiupinėju žemę, jei visisškai sausa – reiškia augalui reikia vandens.

 

Jei labiau mėgstate vaizdo įrašus nei skaitymą, siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą:

Pasidalinkite savo mintimis

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!